...zajmuje się ocenianiem literatury w sieci.
Stukasz w klawiaturę i chcesz porozmawiać o swoich wypocinach?
A może wolisz poszukać znajomych adresów w archiwum?
Czuj się jak u siebie i baw się dobrze!

POZNAJ NAS

AktualnościOceniający


Jest nas wielu i różnimy się od siebie jak tylko można, więc na pewno znajdziesz w naszym gronie osobę, która bez trudności oceni twój materiał.
wybierzZgłoszenia

Chciałbyś zgłosić swój tekst do oceny? Wystarczy umieścić swoje zgłoszenie w księdze zgłoszeń. Pamiętaj, aby przedtem przeczytać regulamin.
księga zgłoszeń

KSIĘGA ZGŁOSZEŃ

24 października 2017
.: Formularz zgłoszeniowy :.

☑ Adres:
☑ E-mail:
☑ Tytuł:
☑ Autor/ka:
☑ Tematyka:
☑ Ocenia:
☑ Hasło:
☑ Dodatkowe informacje:
ostatni punkt nie jest obowiązkowy

Nie wiesz, do kogo się zgłosić? Nic nie szkodzi. Zostaw zgłoszenie, nie wypełniając podpunktu o oceniającej – same zdecydujemy, która z nas najchętniej oceni Twoją twórczość.

Jeśli nie spełnisz warunków regulaminu lub kolejka wybranego przez Ciebie oceniającego osiągnęła limit, odpowiemy na Twój komentarz pod zgłoszeniem. 

JEŻELI TWÓJ TEKST ZOSTANIE PRZYJĘTY – ZNAJDZIESZ SWÓJ TYTUŁ W POCZEKALNI

Zgłoszenia przyjmujemy w komentarzach TYLKO W TEJ ZAKŁADCE.
Zgłoszenia tekstów, które doczekały się już oceny lub odmowy, zostają regularnie usuwane.

43 komentarze

 1. 1. wielkadrakawwe.blogspot.com
  2. Wielka draka w WWE
  3. Sleepka Ambrose
  4. Fanfiction, wrestling
  5. Wolna kolejka (bo nie wiem, która oceniająca identyfikuje się choć trochę w mym temacie :))
  6. Od razu zastrzegam, że opowiadanie nie jest zbytnio realne i zdaję sobie sprawę, jak niektóre akcje są naiwne, ale nie miałam innego wyjścia, jak je zastosować, by wprowadzić główne bohaterki do głównej federacji. To tylko tyle :)
  Dziękuję z góry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojej, już poprawiam.
   1. wielkadrakawwwe.blogspot.com
   PS: nie bardzo wiem, do kogo mogłabym się zgłosić, bo na podstronie żadnego autora nie pisało nic o tej tematyce fanfiction, a by to wszystko zrozumieć, trzeba choć trochę w tym "siedzieć".

   Usuń
 2. Cześć. :)

  ☑ Adres bloga: www.melodie-duszy.blogspot.com
  ☑ Tytuł: Odwracając czas
  ☑ Autor/ka: Ew.
  ☑ Tematyka bloga: Ogólnie blog jest zbiorem opowiadań wszelakiej maści. Prosiłabym jednak o ocenę wyłącznie "Odwracając czas" - traktuje o podróżach w czasie, potterowskie ff.
  ☑ Ocenia: Elektrownia - o ile, oczywiście, się zgodzi. :)
  ☑ Hasło: całkowity brak hasła
  ☑ Dodatkowe informacje:: Jak wspomniałam powyżej, prosiłabym o ocenę wyłącznie opowiadania "Odwracając czas", które jest już zakończone (mam nadzieję, że to nie problem?). Aha, jest to część pierwsza, więc wiele rzeczy może wydawać się niewyjaśnione - proszę się tym nie przejmować. :P

  Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. ☑ Adres bloga: listy-niczyje.blogspot.com
  ☑ Tytuł: Listy niczyje
  ☑ Autor/ka: Deadly Poison
  ☑ Tematyka bloga: FF potterowskie - córka Voldemorta
  ☑ Ocenia: Ayame
  ☑ Hasło: kawa z cynamonem

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ☑ Adres bloga: www.dragonageo2i.blogspot.com
  ☑ Tytuł: Dragon age Inkwizycja- początek niesamowitej historii...
  ☑ Autorka: Mien'harel
  ☑ Tematyka bloga: Fan fictions ( gra Dragon age Inkwizycja )
  ☑ Ocenia:Skoiastel
  ☑ Hasło:
  McWrap orientalny z wołowiną
  :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znam uniwersum, nie jestem więc w stanie ocenić tego bloga.
   Spróbuj u innych oceniających.

   Usuń
  2. Ja bym z chęcią oceniła Twojego bloga, bo uwielbiam Dragon Age :) Jednak w tym momencie mam pełną kolejkę, dlatego zachęcam do ponownego zgłoszenia się, kiedy zwolni się u mnie miejsce.

   Usuń
  3. Leno, więc jeśli to nie byłby problem, z chęcią poproszę cię o ocenę
   Hasło : kotek

   Usuń
 5. Adres bloga: www.the-lion-king-forgotten-story.blogspot.com
  Tytuł: Król Lew: Historia Nieznana
  Tematyka bloga: Fanfiction disneyowskie
  Ocenia: Skoiastel
  Hasło: McWrap orientalny z wołowiną
  Dodatkowe informacje: Na blogu, oprócz Historii Nieznanej, jest jeszcze Historia Ramsaya, która jest jakby spin-offem głównego opowiadania. Na razie są trzy krótkie rozdziały, możesz je ocenić lub nie - według własnego upodobania :) Historię piszę, jakby to wyrazić, na kształt animacji, więc staram się robić wiele dialogów i jednocześnie mocno obrazowe opisy, także chciałabym wiedzieć, jak/czy mi się to udało. Opowiadanie podzielone jest na odcinki (każdy odcinek to inna przygoda, dzieli się na trzy rozdziały) i myślę, że łatwiej będzie ci je oceniać całościowo.
  Pozdrawiam cię bardzo serdecznie i liczę na przyjęcie zgłoszenia :)

  Link znajduje się w podzakładce Inne Ciekawe Zakątki Internetu w zakładce Inne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to dziwnie zabrzmi, ale... Nie znam kanonu ani bohaterów, no może poza Simbą, Timonem i Pumbą - coś tam o nich kojarzę. Napisz, proszę, czy znajomość kanonu jest konieczna ;)

   Usuń
  2. Znaczy się znajomość Króla Lwa 2 jest przydatna, ale nie konieczna c; Staram się wszystko przestawiać dość jasno na wypadek, gdyby ktoś nie oglądał filmu. Zdecydowane 90% świata i bohaterów są autorskie. Pojawia się też kilka bohaterów z The Lion Guard (bardzo... kiepska moim zdaniem animacja, w której głównym bohaterem jest drugi syn Simby - Kion), ale nie mają prawie nic wspólnego z tym serialem. Także uważam, że jednak spokojnie można oceniać bez znajomości kanonu c: ~ Kräva

   Usuń
  3. Jeśli nie masz nic przeciwko, mogłabym ze Skoią napisać ocenę wspólną. W miarę ogarniam kanon, a i odświeżenie bajki nie byłoby problemem. ;)

   Usuń
  4. Witaj, Forfeit :)
   Razem z oceniającą Skoiastel ustaliłyśmy, że wpierw zostanie oceniony prequel Historii Nieznanej - Historia Ramsaya - a dopiero po wystawieniu ocenki HR zgłoszę się od razu ponownie do recenzji opowiadania głównego. Oczywiście zgadzam się na ocenę grupową :D Pozostaje mi jedynie zapytać, czy wspólnie ze Skoiastel ocenisz jedynie Historię Nieznaną, czy zarówno Historię Ramsaya, jak i później Historię Nieznaną? ;)

   Usuń
  5. Po rozmowie ze Skoią, stwierdziłyśmy, że będzie lepiej, jak obie ocenimy zarówno Historię Ramsaya jak i Historię Nieznaną. Tak chyba będzie najlepiej dla wszystkich - obie będziemy znały wszystkie fakty. ;)
   Jednak ocenę rozpoczniemy najwcześniej w maju - obie oceniamy aktualnie bloga Boso Po Mokrej Trawie, z którym nam się jeszcze trochę zejdzie, a w maju mam matury i pracuję cały ten czas, także wydaje mi się, że ocena nie pojawi się wcześniej niż w czerwcu/lipcu. Jeśli Ci to odpowiada, to możemy ze Skoiastel ocenić opowiadanie główne i prequel. ;)

   Usuń
  6. Pewnie, że mi odpowiada :D Pozostaje mi więc trzymać kciuki za ocenkę no i życzę, aby przebrnięcie przez niektóre moje... pokręcone pomysły okazało się w miarę znośne ;D

   Warto na koniec zaznaczyć, że HR, ponieważ jest o wiele krótsze, jest utrzymane w nieco innym klimacie niż opowiadanie główne. Historia Nieznana zawiera więcej scen i humoru typowo bajkowego, z założenia miało być lżejsze i łatwe do czytania, a jednocześnie miejscami dojrzałe, a nawet mroczne - jak bajki Disneya, które raz bawią kolorowymi, barwnymi postaciami, a raz rzucają nas w ponure, wręcz wojenne scenerie (na przykład Dzwonnik z Notre Dame).
   Z kolei Historia Ramsaya jest inna. Mimo że nadal chciałam zachować tam magię Króla Lwa, to jednak przez większość czasu pozostaje przedstawiona w bardziej... ciemnych odcieniach. Chciałabym, aby w ocence pojawiła się wasza opinia, która z historii bardziej przypadła wam do gustu, których bohaterów bardziej polubiłyście (lub nie polubiłyście XD) no i co z moich planów wypaliło, a co okazało się totalnym fiaskiem (tylko delikatnie z moimi kiepskimi żartami! Mam serducho jak porcelana ;D Ale w razie czego nie obrażę się za porządne przetrzepanie patelnią... czasami zasłużyłam)

   Pozdrawiam was obie bardzo serdecznie, dziękuję z całego serca za chęć pomęczenia się z moimi pisarskimi wypocinami i - to najważniejsze! - życzę jak najwspanialszej Wielkanocy!
   ...No i ocenkowania też :D
   ~ Kräva

   Usuń
  7. Witam towarzyszki Forfeit i Skoiastel :)
   Pewnie to brzmi (szczególnie po tak długim czasie) dziwnie, ale chciałabym zadać ostatnie pytanie, bo czytając teraz odpowiedzi odrobinę się zgubiłam, a nie warto dokładać wam niepotrzebnie pracy nad ocenką c: Czy zamierzacie zawrzeć zarówno HR jak i HN w jednej ocenie? Osobiście wolałabym, aby były zawarte w dwóch osobnych, ponieważ chciałabym zgłosić do was HN wtedy, gdy będą już opublikowane rozdziały do odcinka szesnastego. Ze słów Forfeit można też wywnioskować, że opowiadanie główne i prequel będą w jednej ocenie, dlatego na wszelki wypadek wolę się upewnić :)
   Pozdrawiam ciepło! ~ Kräva

   Usuń
  8. Zrobimy tak, jak sobie życzysz ;)
   Będą dwie. Taki był wstępny plan i teraz nas w tym upewniłaś :)
   Buziaki!

   Usuń
 6. ☑ Adres bloga: http://strazniczkagwiazd.blogspot.com/
  ☑ Tytuł: Strażniczka Gwiazd
  ☑ Autor/ka: Moonlight
  ☑ Tematyka bloga: Cóż, jest to fan fiction na postawie filmu Strażnicy Marzeń z tym, że niektóre fakty zostały przeze mnie naciągnięte, bądź zmienione.
  ☑ Ocenia: Elektrownia
  ☑ Hasło: .., brak hasła. ( Mogę tak napisać..? )
  ☑ Dodatkowe informacje: Brak.

  OdpowiedzUsuń
 7. ☑ Adres bloga: http://bracia-opowiadanie.blogspot.com/
  ☑ Tytuł: Bracia
  ☑ Autor/ka: Aliona Tilia
  ☑ Tematyka bloga: fantasy
  ☑ Ocenia: Lena
  ☑ Hasło: Sowa
  ☑ Dodatkowe informacje: Przycisk odsyłający do WS znajduje się w prawym pasku bocznym.
  ☑ Opis opowiadania: Nad Arevelyanem wiszą chmury wojny. Czasy zaczynają robić się niebezpieczne i nie sposób tego uniknąć.
  Właśnie dlatego uwagę księcia Cerendila zwraca tajemniczy wędrowiec, który najprawdopodobniej jest wrogim szpiegiem. Nie może więc przejść obok tego obojętnie - w tych czasach nie można ufać już nikomu.
  Wrogowie okazują się przyjaciółmi, a najbardziej zaufane osoby zdradzają.
  Kim tak właściwie jest Jonatan? Pracuje dla Północy? Jest niespodziewanym sojusznikiem? A może to ktoś zupełnie inny?

  OdpowiedzUsuń
 8. ☑ Adres bloga: http://dzieci-dzikiego-swiata.blogspot.com/
  ☑ Tytuł: We Must Be Killers
  ☑ Autor/ka: Feniks
  ☑ Tematyka bloga: Fanfiction/crossover
  ☑ Ocenia: Elektrownia
  ☑ Hasło: całkowity brak hasła
  ☑ Dodatkowe informacje: Spisane myśli i przeżycia, zamknięte w fanficku pisanego w dużej mierze z autopsji, choć czasem chciałabym być scenarzystą serialu i zmieścić swoje demony w fabule. Generalnie, śmiech i łzy, drama i humor, ale personalnie jestem emocjonalnie związana z tym fickiem, jako że jest pierwszy, który odważyłam się publikować. Dużo wplątanej muzyki, tak zwanych przeze mnie i przyjaciółkę "killsongów". Publikuję jak starczy czasu w biegu życia. Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ☑ Adres bloga: http://dragon-story.blogspot.com/
  ☑ Tytuł: Biały Lotos
  ☑ Autorka: Mari Kim
  ☑ Tematyka bloga: Fantasy (high)
  ☑ Ocenia: Dafne
  ☑ Hasło: homoxymoronomatura
  ☑ Dodatkowe informacje: Na blogu również są one shoty, które pozostawiam Ci do wyboru, czy chcesz rzucić na nie okiem czy zostawić. Dla mnie one są bez różnicy, bo to krótkie teksty, nad którymi się nie pastwiłam.

  A jeszcze pytanko, bo mam na blogu zakaz kopiowania, a widziałam w regulaminie, że jest możliwość wysłania opka na maila. Czy mogłabym tak zrobić i wysłać go na Twoją pocztę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   Jeżeli nie chcesz wyłączać blokady, to prześlij mi na maila. Tylko bardzo bym prosiła dokładnie w takiej formie, w jakiej jest ono na blogu i - oczywiście - bez szalejącego formatowania. :)
   E-mail: dafne.olimp@gmail.com

   Usuń
 10. ☑ Adres: https://thelastdays-zombieapocalypse.blogspot.com/
  ☑ E-mail: karja28@onet.pl
  ☑ Tytuł: The Last Days
  ☑ Autor/ka: MrsRaven
  ☑ Tematyka: Apokalipsa zombie
  ☑ Ocenia: Fenoloftaleina
  ☑ Hasło: Brak hasła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Adres: youaremypoison-jbff.blogspot.com
  E-mail: xdczekoladkaa@gmail.com
  Tytuł : You are my poison, Justin.
  Autorki: Alex i Pam Lam ( aktualnie tylko Alex)
  Tematyka: fanfiction
  Ocenia: Mrs.Mayhem
  Hasło: tłuszczowosk
  Dodatkowe informacje : Obejrzałam podstrony wszystkich autorek, ale fanfction głównie oceniasz Ty. Chciałam dodatkowo poinformować, ze występuje tam Justin Bieber, ale nie trzeba nic wiedzieć o nim, by przeczytać to fanfiction.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi, ale muszę odmówić podjęcia się oceny. Obawiam się, że mogłabym być nieobiektywna ze względu na, ekhm, głównego bohatera opowiadania. Właśnie z tego powodu prosiłam na podstronie, aby w przypadku RPF zapytać w odpowiedniej zakładce.
   Ale próbuj, może któraś z innych oceniających z wolną kolejką się tego podejmie ;)

   Usuń
 12. ☑ Adres: https://goodnight-mr-sweetheart.blogspot.com/
  ☑ E-mail: sweetkittah@gmail.com
  ☑ Tytuł: Goodnight Mr. Sweetheart
  ☑ Autor/ka: Siiri Vanwyngarden
  ☑ Tematyka: opowiadanie - romans/obyczajowe
  ☑ Ocenia: Mrs. Mayhem
  ☑ Hasło: tłuszczowosk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie się zorientowałam, że podałam złego maila :D. Prawidłowy to: sweetkittahh@gmail.com z dwoma "h" na końcu, o których notorycznie zapominam. ;)

   Usuń
 13. ☑ Adres: https://www.fanfiction.net/s/12130910/1/Jak-nie-zosta%C4%87-bohaterem
  albo http://archiveofourown.org/works/8036728 (tu można kopiować)
  ☑ E-mail: anusik@autograf.pl
  ☑ Tytuł: Jak nie zostać bohaterem
  ☑ Autor/ka: Mongruad
  ☑ Tematyka: fanfik do Harry'ego Pottera, AU, tekst polityczny, trochę obyczaju, akcji i psychologii w proporcjach różnych
  ☑ Ocenia: Dafne
  ☑ Hasło: homoxymoronomatura
  ☑ Dodatkowe informacje: Ponieważ nie zamieszczam opowiadania na blogu, a na stronach przeznaczonych specjalnie do wstawiania fanfików, nie dysponuję rameczką z linkami, w której mógłby się znaleźć odnośnik do ocenialni. Wypatrywać go należy na moim profilu (zarówno na AO3 jak i ff.net). Wstawienie linku na fanfiction.net nie jest możliwe (adresy stron zwyczajnie znikają), dlatego umieściłam tam jedynie nazwę.
  Żadna z tych stron nie daje użytkownikom możliwości edycji szaty graficznej.

  OdpowiedzUsuń
 14. ☑ Adres: http://mrok-weiry.blogspot.com/
  ☑ E-mail: stoneczka.fryteczka@gmail.com
  ☑ Tytuł: Mrok Weiry - ona cienia nie miała, jego cień miał kolce.
  ☑ Autor/ka: Szamanka
  ☑ Tematyka: fantastyka
  ☑ Ocenia: DHAUMAIRE
  ☑ Hasło: pyrocumulus
  ☑ Dodatkowe informacje:
  Blog jest w trakcie "betowania", ale to potrwa raczej długo, dlatego postanowiłam już się zgłosić :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ☑ Adres: http://smocza-opowiesc.blogspot.com/
  ☑ E-mail: martwiala@gmail.com
  ☑ Tytuł: Smocza opowieść
  ☑ Autorka: Martwiała
  ☑ Tematyka: fanfiction Harry Potter
  ☑ Ocenia: Ayame
  ☑ Hasło: kawa z cynamonem
  ☑ Dodatkowe informacje: Proszę o ocenę bez względu na to, jak długo nie będzie pojawiał się nowy rozdział. Nie przewiduję tego, ale na wszelki wypadek wolę zaznaczyć :)
  W najbliższym czasie (tydzień do dwóch) zakładki ulegną lekkiej zmiany, a także rozdziały zostaną poprawione pod względem błędów.

  OdpowiedzUsuń
 16. ☑ Adres: -
  ☑ E-mail: ghostilavae@gmail.com
  ☑ Tytuł: Ar Zuria
  ☑ Autor/ka: Ghosti
  ☑ Tematyka:fantastyka
  ☑ Ocenia: Mrs. Mayhem
  ☑ Hasło: tłuszczowosk
  ☑ Dodatkowe informacje: Zgłaszam się tak jak się umawiałyśmy w mailu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. ☑ Adres: http://tangozycia.blogspot.com/
  ☑ E-mail: gadatiela@wp.pl
  ☑ Tytuł: Tango Życia
  ☑ Autor/ka: Patrycja
  ☑ Tematyka:Romans
  ☑ Ocenia: NieFikcyjna
  ☑ Hasło: Przybywam w pokoju
  ☑ Dodatkowe informacje: Mam nadzieję że dobrze wypełniłam formularz :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko dobrze, zostałaś dopisana do kolejki. ;)

   Usuń
 18. ☑ Adres: https://watahakrwawejpelni.blogspot.com
  ☑ E-mail: watahakrwawejnocy@spoko.pl
  ☑ Tytuł: Ainelysnart
  ☑ Autor/ka: Blog grupowy rpg
  ☑ Tematyka: sci-fi/fantasy/dystopia
  ☑ Ocenia: Hiroki
  ☑ Hasło: Mimbulus Mimbletonia!
  ☑ Dodatkowe informacje: Rozbieżność między adresem a nazwą wynika z faktu, że blog rozwija się wraz ze mną i z pospolitej watahy, stał się... tym :).

  OdpowiedzUsuń
 19. ☑ E-mail: emas57713@gmail.com
  ☑ Autor/ka:EmaSchwartz
  ☑ Tematyka: obyczaj, trochę romansu
  ☑ Ocenia: nie wiem, kogo wpisać...
  ☑ Hasło: brak
  ☑ Dodatkowe informacje: Piszę to w związku z komentarzem Skoiastel, który zamieściła w ocenie mojego opowiadania "Pani mi się śniła", napisanego na przedwojenny konkurs "Już mnie nie zapomnisz". Wyraziłaś, Skoiastel, gotowość do pomocy, więc ośmielam się o nią prosić. Tekst jako całość jest na razie w fazie pisania, ale są już 3 rozdziały, które czuję się gotowa zaprezentować becie. :)
  Mam nadzieję, że odpiszesz.
  Pozdrawiam,
  EmaSchwartz
  PS Czy mogę prosić o kontakt bezpośrednio na meila? Bloga nie posiadam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpisałam na wskazany e-mail :)
   Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
 20. ☑ Adres: http://zycie-laury-na-wozku.blog.pl/
  ☑ E-mail: dajana.chan@interia.pl
  ☑ Tytuł: River flows in you
  ☑ Autor/ka: Laura
  ☑ Tematyka: Pamiętnik
  ☑ Ocenia: Ayame
  ☑ Hasło: kawa z cynamonem
  ☑ Dodatkowe informacje:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze co do tematyki, głównie to pamiętnik, ale z fragmentami opowiadania :)

   Usuń
  2. Cześć
   Chętnie dodam Cię do mojej kolejki, ale powinnaś liczyć się z tym, że przed Tobą znajdzie się w niej jeszcze jeden blog, za który właśnie planuję się zabrać. Dlatego przypuszczam, że za ocenę Twojej twórczości wezmę się w okolicy końca roku.
   Jeśli Ci to nie przeszkadza i wciąż chcesz, bym oceniała Twoją stronę, możesz wykorzystać czas oczekiwania na wprowadzenie poprawek :)
   Pozdrawiam serdecznie,
   Ayame

   Usuń
 21. 1. Adres: https://tt-thunderbird.blogspot.com/
  2. E-mail: forsaken.roe@gmail.com
  3. Tytuł: Shadows Of Love
  4. Autorka: Aris Carmen Light (wystarczy samo Aris)
  5. Tematyka: Fandom Teen Titans + OC, trochę kryminału, trochę dramatu psychologicznego.
  6. Ocenia: Elektrownia
  7. Hasło: Brak hasła
  8. Dodatkowe informacje: Adres jest, jaki jest, ze względu na poprzednie opowiadanie (przez jego zmianę musiałabym biegać po całej masie już w większości nieaktywnych blogów i informować o nowym adresie, co nie ma za bardzo sensu). Prosiłabym również o ocenę nie związanego z główną fabułą Children Of The Stars.

  OdpowiedzUsuń

Aktualności

Blogi zgłoszone w 2016: 2
Znajdź nas na Fejsie – KLIK
Szablon stworzony przez Agatę

Archiwum

© Design by Agata from Król Trefl & WioskaSzablonów
Script ScrollToTop | Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY.